Kurs „Powtórka z biologii”- czy warto?

25/10/2017

Ostatnio natknęłam się na kurs online „Powtórka z biologii”. Nowoczesne metody nauczania zaczynają się z powodzeniem rozprzestrzeniać- dzięki dostępowi do internetu można już dostać porcję solidnej wiedzy, nie wychodząc z domu.

Jest to szczególnie istotne dla osób z mniejszych miejscowości, które nie mają dostępu do mnogich kursów i lekcji indywidualnych, ale także dla tych z większych miast, zabieganych, spędzających dużo czasu w komunikacji miejskiej. Dzięki kursowi „Powtórka z biologii” można oglądać naprawdę rzetelnie zrobione filmiki biologiczne w każdym miejscu na ziemi, dokąd dotarło szybkie łącze. Bez zbędnego przynudzania, dynamiczne, przepiękne dla oka i przejrzyste– takie, jakie sama (jako korepetytorka) z chęcią oglądam, bo są po prostu wciągające 😉 Dla mnie są podwójnie dobre- nie dość, że omawiany jest materiał do matury, to jeszcze w taki sposób, że wiele osób jeszcze zapała miłością do biologii– a pasja w nauczaniu jest przecież najważniejsza! Zostało to naukowo udowodnione, że o wiele szybciej zapamiętujemy wiedzę z dziedziny, która nas interesuje- można powiedzieć, że wtedy dosłownie „samo wchodzi”.

Pierwsza część tego rozwijającego się, nowatorskiego kursu omawia zagadnienia związane z komórką i składnikami chemicznymi- wodę, pierwiastki, białka i aminokwasy, cukry, lipidy, DNA, RNA i wreszcie samą komórkę. Platforma cały czas się rozwija- zarówno strona internetowa, jak też i grupa na Facebooku oraz fanpage. Śledząc niesamowite tempo zmian i pojawiania się nowych materiałów mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że kurs „Powtórka z biologii” może niedługo być leaderem w nowoczesnych metodach nauczania.

Większość uczniów zalicza się do wzrokowców, a i słuchowcy będą z tego kursu zadowoleni. Ogromnym atutem videolekcji jest niezwykle profesjonalny, przyjemny dla ucha głos lektorki, która mówi jednocześnie językiem zrozumiałym i odpowiednim dla poziomu słuchacza, nie pomijając przy tym ważnych pojęć biologicznych. Cały zamysł estetyczny tego kursu jest na najwyższym poziomie.

Z prawdziwą szczerością jest to kurs godny uwagi i polecenia. Oceniłam to dla Was ja- osoba (nadmiernie) perfekcjonistyczna- zarówno pod względem estetyki, merytoryki, jak i kwestii językowych. Mnie samej też brakowało dobrych, polskojęzycznych filmów dla licealistów- a i anglojęzycznych nieraz nie mogłam znaleźć. Ten kurs jest odpowiedzią na moje potrzeby, ale i potrzeby wszystkich Biolchemów w Polsce.

Czekam na komentarze- z jakich kursów online korzystacie, czy może jest to też Powtórka z biologii- jakie macie opLogoinie?

Dla zainteresowanych- rzućcie okiem- są też ciekawe darmowe artykuły: https://powtorkazbiologii.pl/